REZERWUJ ONLINE
20 marca 2020|
  • 0

Zima ma grono wrogów. W ich oczach jest ona szara, ponura i nudna. Jednak uważamy, że warto dać szansę tej porze roku oraz mimo wszystko postarać się ją polubić. To przecież doskonały czas na wizytę w naszych polskich górach, na skorzystanie z atrakcji jakie oferują i poznanie ich prawdziwego uroku. Tatry w zimowej scenerii prezentują się naprawdę ciekawie! Na pewno każdy znajdzie tam coś, co przyciągnie jego uwagę i sprawi, że wypoczynek będzie udany. Można szaleć na nartach, łyżwach, czy spacerować i podziwiać widoki. Istnieje również atrakcja, której nie należy przeoczyć – kulig góralski Zakopane.

Magia i wyjątkowy klimat

Jazda saniami przez niesamowite, górskie tereny daje masę frajdy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym turystom. Rżenie koni, znikające w pędzie drzewa, widok na majestatyczne, pokryte białym puszkiem szczyty, drzewa, pola, łąki i lasy – nie sposób nie mieć na twarzy szerokiego uśmiechu podczas przejażdżki.

Kuligi w górach są bajeczne, mają specyficzną atmosferę. Śmiało można uznać, że na liście zimowych atrakcji zajmują bardzo wysokie miejsce. Pozwalają się zrelaksować, nacieszyć klimatem i docenić piękno natury. Ogromną popularnością cieszą się te organizowane po zmroku. Wiele osób uważa, że właśnie wtedy góry są bardziej tajemnicze, a widoki mają w sobie coś niepowtarzalnego. Przejażdżka saniami pod granatowym niebem oraz przy blasku pochodni jest ciekawym doświadczeniem. Często na zakończenie czeka ognisko z pysznymi, skwierczącymi kiełbaskami, potrawami lokalnej kuchni i oczywiście grzanym winem. Ale to nie wszystko – można też pobawić się w rytmach góralskiej kapeli. Kulig dzienny Zakopane – tego typu oferty także znajdują mnóstwo zainteresowanych. Obserwowanie otoczenia z perspektywy sań, w mroźny, słoneczny dzień to niebywała rozrywka.

Warto odwiedzić Tatry zimową porą i zobaczyć je w fantastycznej scenerii. Atrakcji nie zabraknie, a przebywanie na świeżym powietrzu korzystnie na nas wpłynie. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy mimo niechęci do zimy, może w ogóle się do niej przekonać, niech wpisze w wyszukiwarkę hasło – kulig Zakopane film, a szybko zrozumie, że jak najbardziej jest to możliwe i wcale nie przesadzamy zachęcając do przejażdżek saniami.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *