REZERWUJ ONLINE
23 marca 2020|
  • 0

Zima jest ponura i nudna – tak uważa wiele osób. Jednak są regiony w naszym kraju, gdzie ta pora roku jest niesamowicie urocza oraz ciekawa. Na pewno jednym z nich jest Podhale. Każdy, kto odwiedził je wtedy wie, że krajobrazy, jakie tam czekają potrafią wywołać olbrzymie wrażenie i zapaść w pamięć na bardzo długo. Zimą, poza szaleństwem na stoku i spacerami, warto skorzystać z atrakcji, która cieszy się sympatią dzieci i dorosłych. Mowa o ofertach typu – kulig góralski Zakopane.

Przejażdżka saniami przez najcudowniejsze, pokryte śnieżnobiałym puchem tereny, to doskonała zabawa i masa frajdy. Siedzimy wygodnie przykryci ciepłym kocem, zachwycamy się otoczeniem, oddychamy świeżym powietrzem, delektujemy atmosferą i wspólnymi chwilami z osobami, które nam towarzyszą – brzmi interesująco, prawda?

Szczególnie polecana jest opcja – kulig nocny Zakopane. Kiedy zapada ciemność, robi się tajemniczo, a całe otoczenie zachwyca jeszcze bardziej. Przejażdżka w blasku pochodni, to rewelacyjne doświadczenie. Ukazujące się oczom widoki są imponujące. Dodatkową atrakcją jest ognisko, na którym spróbować można lokalnych przysmaków, pośpiewać oraz potańczyć w rytmach góralskiej kapeli.

Kulig Zakopane – jaki wybrać?

Górale dobrze wiedzą, że turyści mają swoje wymagania, dlatego starają się jak mogą i zapewniamy – potrafią zaplanować wypoczynek swym gościom. Nie ma możliwości, by udział w kuligu i biesiadzie nie był miłym przeżyciem. Poszukując odpowiedniej opcji dla siebie i swoich kompanów podróży, najlepiej sprawdzić różnorodne oferty w sieci. Jest ich niemało, ale warto je przejrzeć, poznać wszelkie szczegóły, porównać ceny. Można zajrzeć na fora internetowe poświęcone tematyce turystyki, poczytać opinie o konkretnych firmach, bywają one bardzo pomocne.

Zakopane i okolice to masa rozrywek o każdej porze roku. Będąc tam zimą przekonujemy się, że ta pora roku jest niezwykła, gwarantuje szereg rozrywek i masę uśmiechu. Nawet ci, którzy za nią nie przepadają, szybko zmienią zdanie, kiedy poczują specyficzny klimat, dotrą na saniach w magiczne zakątki pokryte warstwą śniegu i wezmą udział w imprezie z góralami. Planując odpoczynek w górach nie można pominąć atrakcji, jaką jest kulig.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *